2021 YAZ LİGİ RESMİ BAŞVURU İŞLEMLERİ BAŞLADI

- 2021 Yaz Ligi Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

- 2021 Yaz Ligi başvuruları 26.07.2021 - 06.08.2021 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne yapılacaktır.

- Liglere katılım ücretsiz olup kura çekiminden sonra ligden çekilen ve/veya ligden ihraç olan takımlar 2021-2022 sezonu yerel liglerde aynı kategoriye alınmayacaktır.

- Yaz Ligi için TBF Bölge sirkülerinde geçerli olan kategorilerdeki antrenörlerin müsabakaya çıkmasına izin verilecektir.

- TBF Eğitim Kurulundan Yaz Ligi Duyurusu

Dünyada ve ülkemizde süregelen pandemi koşulları yakından ve titizlikle takip edilmiş olup, sağlıklı ortamların oluşabilmesi koşulu ile 2021-2022 sezonu normal yerel lig müsabakaları öncesinde altyapıda basketbola dönüş kapsamında yaz liglerinin oynatılması planlanmaktadır.

Bu doğrultuda Federasyonumuzun yürüttüğü çalışmalar neticesinde, alınan kademeli normalleşme kararları sonrasında altyapıda basketbola dönüş ile ilgili İl Müdürlükleri tarafından ilk aşama olan “Yaz Ligi” organize edilmesi önerilmiştir. Yaz Ligi’ndeki temel hedef; altyapı yaş gruplarının 1 sezonu aşkın süredir maç yapamamış olması sebebiyle yeni sezon öncesi basketbol alışkanlıklarının tekrar kazandırılmasıdır. Bunun yanı sıra illerdeki tüm basketbol paydaşlarına yönelik yeni sezon için ön hazırlık niteliği taşımaktadır. Bu hedef doğrultusunda planlanan 2021-2022 sezonu ‘Yaz Ligi’ organizasyonları 7 Ağustos-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Türkiye’deki tüm illerde ve tüm yaş gruplarında organize edilecektir.

Gençlik Spor İl Müdürlükleri bünyesinde Basketbol İl Temsilcileri tarafından organize edilecek Yaz Ligi, Basketbol Yerel Lig Talimatına göre oynanacak olup, katılım gösterecek takımların antrenörlerinin sahaya çıkış işlemlerinde vize zorunluluğu aranmayacak, “antrenör belgesine” sahip olmaları yeterli olacaktır.12.09.2021 tarihinden sonra başlayacak olan 2021-2022 sezonu normal yerel lig müsabakalarında Antrenör Çalışma Usul ve Esasları Talimatı’nın 6. maddesi geçerli olup, vize şartı zorunluluğu aranacaktır.